Prekių katalogas

Kas yra Martindale

 • Martindale testas naudojamas audinio patvarumui matuoti. Martindale yra vienetas, skirtas matuoti audinio atsparumą dilimui. Taip pat žinomas kaip trinties bandymas, „Martindale“ bandymai atliekami su apmušalų audiniais, siekiant patikrinti jų tinkamumą įvairiems tikslams.

   

  Kaip veikia testas?

  Bandomasis audinys įtempiamas ir uždedamas ant apatinių „Martindale“ mašinos plokščių. Maži diskai iš šukuotinės vilnos ar vielos tinklo sukamaisiais judesiais nuolat trinami į audinį. Audinys nuolat tikrinamas, ar nėra nusidėvėjimo, ir bandymas baigiasi, kai nutrūksta du siūlai arba pastebimai pasikeičia išvaizda. Bandymo įranga veikia 5000 ciklų intervalais, susumuojant abrazyvinių ciklų susidėvėjimo skaičių (vienetas: Martindale), dėl kurio medžiaga susidėvi iki tam tikro laipsnio. Audiniai skirstomi į kategorijas pagal jų bandymų rezultatus.

   

  Kaip vertinami Martindale testo rezultatai?

  • Kai „Martindale“ testas yra 6000–10000. Rekomenduojama dekoratyviniams priedams (pvz. pagalvėlėms). Netinka bendram naudojimui;
  • Kai „Martindale“ testas yra 10000–15000. Audinys pagamintas iš subtilių siūlų ir tikimasi, kad bus valomas sausai, todėl tinka tik baldams, kurie neturi didelės apkrovos.
  • Kai „Martindale“ testas yra 15000–25000. Rekomenduojama naudoti kasdien, tačiau netinka judantiems baldams (miegamosioms sofoms, atlošams). Tokiu atveju reikėtų apsvarstyti aukštesnės Martindale kategorijos apmušalų naudojimą.
  • Kai „Martindale“ testas yra 25000–30000. Tinka naudoti ant pagrindinių namų baldų, kurie bus naudojami kasdien. Tinka ir judamiems baldams.
  • Kai „Martindale“ yra daugiau nei 30000+ Tinka naudoti komerciniams ir didelias apkrovas turintiems baldams.

   

 • naujienlaiškio prenumerata

  Informacija