Prekių katalogas

Baldų priežiūra

  • BALDŲ EKSPLOATACIJA IR PRIEŽIŪRA

    Baldams suteikiama 24 mėnesių garantija. Garantijos terminas pradedamas skaičiuoti nuo momento, kai pardavėjas perduoda prekę pirkėjui.Garantiniu laikotarpiu nustatytus kiekybinius ar kokybinius neatitikimus ištaisysime, sukomplektuosime arba pakeisime kokybiškais savo sąskaita. Apie pastebėtą defektą baldo naudojimo metu prašome pranešti el. paštu: info@viabaldai.lt . Prekių keitimas, grąžinimas ar trūkumų šalinimas vykdomas vadovaujantis mažmeninės prekybos taisyklėmis. Pirkėjas neturi teisės nutraukti sutarties, jeigu daikto trūkumas yra mažareikšmis pagal CK 6.363 straipsnio 8 dalį. Prekės garantija pagal įstatymą CK 6.338 str. nustato terminus reikalavimams dėl prekių trūkumų pareikšti. Vartotojų teisę atsisakyti nuotolinės sutarties ir ne prekybos patalpose sudarytos sutarties nustato CK 6.22810 straipsnis.


    Minkštų baldų naudojimas ir priežiūra

    Baldus naudokite pagal paskirtį. Ant baldų negalima šokinėti, laipioti, nenaudokite pasilipimui, nesėdėkite ant porankių.
    Nestatykite ant baldo karštų, sunkių ar aštrių daiktų.
    Rekomenduojama maksimali minkštų baldų apkrova 125kg. tenkantys vienai sėdimai vietai arba 1 bėginiam metrui.
    Baldų negalima veikti stipriu taškiniu spaudimu, nes taip gali plyšti, išsiardyti oda, audinys ar būti pažeistos įvairios minkštų baldų konstrukcijos dalys.
    Baldus naudokite sausose, uždarose ir apsaugotose nuo kenksmingų atmosferos sąlygų poveikio patalpose. Baldų, ypač su natūraliomis dangomis, nepatartina statyti tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes paviršius gali pakeisti savo spalvą. Rekomenduojama kambario aplinka: 45-55 % santykinio drėgnumo ir 15-25°C temperatūra. Per didelis patalpų drėgnumas gali pažeisti minkštųjų baldų medines bei metalines dalis, mechanizmus.
    Baldus patartina statyti apie 30cm toliau nuo radiatorių, šildytuvų ir oro kondicionierių.
    Saugokite baldus nuo skysčių (sulčių, kavos, vandens ir t.t), cheminių medžiagų poveikio.
    Perstatinėdami baldus į kitą vietą jų nestumdykite, o perneškite. Statykite baldus tik ant lygių grindų, siekiant išvengti nepageidaujamų pasekmių, tokių, kaip, konstrukcijos išsikraipymai, girgždėjimai.
    Jei yra integruotas miegamas mechanizmas, netraukite mechanizmo tik vienoje pusėje. Visada traukite ties centru. Nenaudokite staigių, stiprių judesių. Ištraukite ir sustumkite baldo miegamos dalies mechanizmą jo nesukreipdami (priešingu atveju, mechanizmo riedamos dalys gali iškristi iš kreipiančiųjų dalių arba persiversti lankstas). Nepatartina, kad maži vaikai be suaugusiųjų priežiūros trauktų miegamąjį mechanizmą.
    Per pirmuosius tris eksploatacijos mėnesius dėl natūralaus sofos stabilizavimosi proceso (naudojant minkštąjį baldą vyksta porolono minkštėjimas, gali atsirasti skirtingas sofos dalių kietumo lygis, medžiagos tempimasis) ant sofos apmušalo gali susiformuoti nedidelės raukšlės.
    Baldus reikia reguliariai siurbti ir vėdinti.
    Nenaudokite agresyvių – rūgštinių, didelį chloro kiekį ir pan. turinčių priemonių, taip pat valymo priemonių, į kurias įeina stiprūs chemikalai arba naftos produktų turintys skiedikliai, t.y. acetonas, skiediklis, spiritas, dalintojas ir kt. Labai atsargiai arti baldų naudokite klijus. Niekada nepilkite valiklio tiesiai ant audinio!
    Natūralios odos baldus valykite tik specialiais valikliais, skirtais valyti natūralią odą. Dirbtinė oda valoma švariu, minkštu, vandenyje sudrėkintu audinio gabalėliu.
    Visada stenkitės dėmes išvalyti iš karto, kai tik jas pastebite. Tam, kad nusausintumėte dėmę, naudokite popierinius rankšluosčius arba drėgmę sugeriantį audinį. Stenkitės stipriai netrinti, nes galite pažeisti baldinį audinį. Jei reikia, galite panaudoti nestiprios koncentracijos valymo priemones.
    Periodiškai patepkite lankstus, mechanizmų ratukus, kreipiančiąsias dalis, metalinius sujungimus ir kt.
    Saugokite baldus nuo naminių gyvūnų. Jų nagai gali įbrėžti odą, audinį, medienos detales.

    Svarbi informacija pirkėjui:

    Minkšti kampai, komplektai ir sofos-lovos nėra skirtos kasdieniam miegojimui.
    Pastoviai eksploatuojamos sofos-lovos, minkšti kampai,komplektai, tarnavimo laikas neišvengiamai trumpesnis, greičiau susidėvi minkštoji dalis bei transformacijos mechanizmas.
    Patariama naudoti antčiužinį, jis atlieka higieninę baldo apsaugą ir prailgina pagrindinio čiužinio/kampo/sofos lovos tarnavimo laiką.
    Balduose sėdimoms vietoms tenka didžiausia apkrova,todėl greičiau išsitampo apmušalai (kai kurie ištįsta ik 5%), susidaro raukšlės. Tai yra normalu ir neišvengiama.
    To pačio modelio baldai, aptraukti su skirtingos rūšies ar oda, gali atrodyti kitaip,gali turėti raukšlių,gal skirtis kietumas ir t.t.Tai yra neišvengiama dėl individualių panaudotos medžiagos savybių.
    Natūralios odos, gobeleno, dirbtinės odos laisvumas ant minkšto baldo yra leistinas, nes atsiranda natūralus audinio tempimas. Odos deformacija vyksta negrįžtamai.

    Čiužinių eksploatavimas ir priežiūra

    Čiužinį galima laikyti, transportuoti ir naudoti tik padėtą horizontaliai. Negalima lenkti spyruoklinio ir bet kurio kito čiužinio.
    Gaminio kvapas nėra laikomas defektu. Prieš pradedant naudoti naują čiužinį, rekomenduojama jį palikti vėdinamoje patalpoje.
    Veikiamas šviesos porolonas keičia spalvą (gali pagelsti), tačiau nepraranda savo fizinių savybių. Spalvos kitimas nelaikomas gaminio defektu. Todėl čiužinį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir nuo drėgmės.
    Dvipusis čiužinys turi būti apverčiamas (pakeičiamos čiužinio pusės) ir apsukamas (sukeičiamas galvūgalis su kojūgaliu) bent kartą per 2 mėnesius tam, kad čiužinys būtų tolygiai apkraunamas ir nenukentėtų jo komfortabilumas. Čiužinį pervesti turi bent 2 asmenys. Čiužinys taip pat turi būti išvėdinamas.
    Čiužinį eksploatuoti rekomenduojama ant grotelių (priklausomai nuo čiužinio, tarpai tarp lentelių turi būti 3-5 cm) arba kito orui pralaidaus pagrindo.
    Čiužinio užvalkalas (jei jis yra nuimamas) gali būti nuimamas tik būtinais atvejais, atsegus užtrauktuką. Čiužinio užvalkalo audinį reikia prižiūrėti taip,kaip nurodyta priežiūros etiketėje.
    Čiužiniai yra skirti ne sėdėjimui, o gulėjimui. Sėdėjimas vienoje vietoje (pvz. Žiūrint TV, skaitant ir pan.) pažeidžia čiužinį. Negalima čiužinio apkrauti sunkiais daiktais ir šokinėti ant jo.
    Defektu nelaikomas natūralus čiužinio dėvėjimasis, t.y. dėl naudojimo atsiradęs dalinis čiužinio matmenų nuokrypis, dalinis čiužinio minkštumo padidėjimas ir kt. dėl čiužinio dėvėjimo atsirandantys natūralūs jo savybių pakitimas. Čiužinio audinio natūralus atsilaisvinimas taip pat nelaikomas kokybės defektu.
    Miegui ir čiužinio naudojimui tinkama temperatūra : nuo +15 iki +18 o C, rekomenduojama santykinė oro drėgmė : ~60%.
    Atsižvelgiant į higienos reikalavimus, čiužinius rekomenduojama keisti ne rečiau kaip kas 7 metus.

    Lovų ir grotelių eksploatavimas ir priežiūra

    Negalima stovėti, pasilypėti ant atskirų lovos dalių (pvz.: šonų, kojūgalio ir pan.).
    Negalima lipti į lovos patalynės dėžę
    Negalima kišti rankų į pakėlimo mechanizmą;
    Negalima vaikams savarankiškai naudoti pakėlimo mechanizmą.
    Būtina saugotis, kad pakėlimo mechanizmas neužkristų.
    Renkantis lovą su pakėlimo mechanizmu, būtina paisyti gamintojo rekomendacijų lovos čiužinių svoriams. Per sunkus čiužinys gali trukdyti tinkamai naudotis pakėlimo mechanizmu.
    Lovų grotelės, labiausiai apkrautose vietose (sėdmenų ir pečių zonose), turi būti minkštesnės, kad kūnas optimaliai prisitaikytų.
    Naudoti tik kokybiškas spyruokliuojančias groteles, ne mažiau kaip su 2 lentjuostėmis per grotelių ilgį. Tarpai tarp lovos grotelių lentjuosčių negali būti didesni nei 4 cm.
    Lentjuosčių paviršius turi būti lygus, kad nepažeistų čiužinio užvalkalo. Norint apsaugoti čiužinį nuo trinties, esant aštriam lovos dugnui, reikia naudoti orui ir drėgmei pralaidų paklotą, kuris dengiamas tarp lovos grotelių ir čiužinio.
    Atsižvelgiant į higienos reikalavimus groteles rekomenduojama keisti po 10 metų.
    Dviaukščių lovų eksploatavimas ir priežiūra
    Aukštos lovos ir dviaukščių lovų viršutinė lova nėra tinkamos vaikams iki šešerių metų amžiaus.
    Aukšta ir dviaukštė lova turi būti pastatyta ant lygių grindų.
    Dviaukštė ar aukšta lova surenkamos laikantis surinkimo instrukcijoje nurodytų reikalavimų.
    Visi sutvirtinimo elementai visada turėtų būti tinkamai priveržti eksploatacijos metu. Periodiškai būtina patikrinti ar surinkimo junginiai yra tinkamai suveržti.
    Dviaukštė ar aukšta lova neturi būti naudojama, atsilaisvinus jungtims, jei kuri nors jų konstrukcinė dalis yra sulūžusi arba jos trūksta.
    Čiužinio viršus turi būti mažiausiai 160 mm žemiau saugos užtvarų viršutinio krašto arba didžiausias čiužinio storis neturi viršyti lovoje nurodyto žymens. Atstumas tarp lovos ir sienos turi būti mažesnis nei 75 mm arba turi būti didesnis nei 230 mm, kad būtų išvengta sunkaus sužalojimo vaikui įstrigus tarp lovos ir sienos.

    Korpusinių baldų naudojimas ir priežiūra

    Baldai turi būti statomi sausose, vėdinamose patalpose (aplinkos temperatūra: nuo 5 iki 35°C, santykinis oro drėgnumas: 30 ÷ 75%) Rekomenduojama patalpų, kuriose stovi baldai, santykinė oro drėgmė yra 60 – 70%. Pasistenkite, kad jūsų baldų ilgą laiką neveiktų ypatingai sausos arba drėgnos laikymo sąlygos, kad jos periodiškai nesikeistų. Bėgant laikui, tokie aplinkos faktoriai gali pakenkti baldų arba jų detalių vientisumui. Tačiau jeigu sąlygos yra nepalankios, rekomenduojama dažnai vėdinti patalpą ir esant galimybėms naudotis oro drėkintuvais arba džiovintuvais, kad būtų išlaikyta normali santykinė oro drėgmė.
    Baldai neturi būti glaudžiami prie drėgnų sienų ir šildymo įrenginių
    Korpusinius baldus (spintas, stelažus, prieškambario, virtuvės baldus, stalus ir kt.) naudokite tik pagal paskirtį.
    Visus sunkius daiktus spintos viduje sukraukite taip, kad svoris būtų tolygiai pasiskirstęs po visą plotą ir būtų išlaikyta pusiausvyra. Daiktus lentynose dėliokite tokiu principu: sunkiausius – arčiau kraštų (atramų), lengvesnius – centre.
    Aukštuose balduose (sekcijose, indaujose) stenkitės sunkiausius daiktus sudėlioti apatinėse lentynose ar spintelėse, o viršuje išdėliokite lengvesnius – taip baldai bus stabilesni.
    Atkreipkite dėmesį, kad virtuvės baldai, esantys netoli viryklės, yra veikiami didesnės temperatūros. Taigi norėdami, kad jie ilgiau išliktų nepriekaištingos kokybės, būtinai atskirkite baldą nuo viryklės šilumai nepralaidžia medžiaga. Jei jūsų viryklė – integruota, jos izoliuoti nereikia, tuo jau pasirūpino gamintojai.
    Venkite mechaninio poveikio: smūgių, nebraižykite paviršių aštriais daiktais, pvz., negalima pjaustyti maisto produktų tiesiogiai ant stalviršio paviršiaus Smulkindami produktus, visuomet naudokite pjaustymo lentelę – tokiu būdu nepažeisite stalviršio vientisumo. Nenaudokite per didelės jėgos atidarydami – uždarydami paslankias baldų detales.
    Dureles, korpusus, stalviršius valykite baldų priežiūrai skirtomis, neturinčiomis kietų dalelių, valymo priemonėmis. Lengvai pašalinamas dėmes valykite švaria, sudrėkinta vandenyje šluoste. Sudrėkintą paviršių kruopščiai nu valykite švariu, sausu audiniu.
    Stiklinių paviršių priežiūrai naudoti tik specialias, neturinčias kietų dalelių, valymo priemones.
    Metalinius paviršius valyti specialiomis valymo priemonėmis, neturinčiomis kietų dalelių ir balinimo savybių. Nuvalius buitinės chemijos valymo priemonėmis, paviršių nuvalyti švariu, sudrėkintu vandenyje audiniu bei nušluostyti sausu audiniu
    Jeigu nešvarumus sunku nuvalyti, rekomenduojama naudoti specialius valiklius, kurių asortimentas šiais laikais yra pakankamai platus. Valikliai ne tik valo, bet gali ir poliruoti, saugoti, konservuoti, aromatizuoti ir turėti kitų naudingų savybių. Tokiu atveju būtina laikytis gamintojo instrukcijų, kaip ir kokioms sritims (paviršiams ar medžiagoms) naudoti šiuos valiklius. Jeigu neturite specialių valymo priemonių, galite naudoti silpną neutralaus ploviklio tirpalą (pavyzdžiui, 2% ploviklio ir 98% vandens). Baigiant tvarkytis būtina išdžiovinti visas korpusinių baldų detales, kurias valėte drėgnu būdu. Rekomenduojama atkreipti dėmesį į vidines ir mažai vėdinamas detales, kraštus ir sujungimus. Prisiminkite, jog valymui negalima naudoti tokių audinių, kempinių arba pirštinių, kurios suvilgytos priemonėmis, galinčiomis pažeisti valomą paviršių.
    Ypatingai saugokite, kad ant korpusinių baldų nepatektų agresyvių skysčių (rūgščių, šarmų, dažų, tirpiklių ir t.t.). Šie junginiai yra chemiškai aktyvūs ir reakcija jūsų turtui gali turėti neigiamų padarinių. Be to, reikėtų prisiminti, jog kai kuriuose specifiniuose plovimo (valymo) mišiniuose gali būti didelė chemiškai agresyvių ir/arba abrazyvinių medžiagų koncentracija. Tokiomis priemonėmis virtuvės baldų valyti negalima.

    Stiklinių stalų, žurnalinių saliukų, stiklinių ir metalinių eksploatavimas ir priežiūra

    Nuo stiklinių baldų elementų dulkės valomos minkšta sausa šluoste. Valykite tik žinomų gamintojų valikliais, vadovaudamiesi ant pakuočių pateiktomis instrukcijomis. Stiklo valiklių nepurkškite ant kitų paviršių ar matinio stiklo. Matinio stiklo reikmenis atsukite matine puse žemyn. Saugokite, kad ant matinio stiklo paviršiaus nepatektų riebalų ar kitų nešvarumų - gali likti sunkiai išvalomų dėmių.
    Metalo paviršiams valyti nenaudokite kietų abrazyviųjų priemonių. Pažeistą paviršių nedelsdami nupoliruokite, taip apsaugosite nuo korozijos po juo esančius metalo sluoksnius. Chromuotus ar nerūdijančio plieno paviršius valykite tik specialiomis tam pritaikytomis valymo priemonėmis. Ilgalaikis metalo apdailos baldų laikymas drėgnoje aplinkoje gali sukelti koroziją. Kambario baldų nerekomenduojama naudoti lauke.
    Matinta (šiurkšti) stiklo paviršiaus pusė yra padengta specialiu laku, todėl laku padengtą stiklo paviršiaus pusę plauti tik paprastu šiltu +35-40 C vandeniu. Jei matinio (šiurkštaus), laku padengto stiklo paviršiaus pusė ištepta vienoje vietoje, būtina valyti visą stiklo paviršių. Valyti būtinai tik medvilniniu audeklu arba specialiomis stiklui skirtomis pašluostėmis. Laku padengtas stiklo paviršius neturi turėti sąlyčio su kitais kūnais, kad nebūtų pažeistas/ subraižytas lako paviršius. Matinio stiklo nevalykite stiklo valikliu. Saugokite, kad ant jo nepatektų riebalų, nes gali likti sunkiai išvalomų dėmių.

    DĖMESIO!
    Garantiniai įsispareigojimai negalioja, jeigu buvo pažeistos eksploatacijos sąlygos, padaryti fizinio ar mechaninio pobūdžio pažeidimai.

    Baldams suteikiama 24 mėnesių garantija. Garantijos terminas pradedamas skaičiuoti nuo momento, kai pardavėjas perduoda prekę pirkėjui.Garantiniu laikotarpiu nustatytus kiekybinius ar kokybinius neatitikimus ištaisysime, sukomplektuosime arba pakeisime kokybiškais savo sąskaita. Apie pastebėtą defektą baldo naudojimo metu prašome pranešti el. paštu: info@viabaldai.lt . Prekių keitimas, grąžinimas ar trūkumų šalinimas vykdomas vadovaujantis mažmeninės prekybos taisyklėmis. Pirkėjas neturi teisės nutraukti sutarties, jeigu daikto trūkumas yra mažareikšmis pagal CK 6.363 straipsnio 8 dalį. Prekės garantija pagal įstatymą CK 6.338 str. nustato terminus reikalavimams dėl prekių trūkumų pareikšti. Vartotojų teisę atsisakyti nuotolinės sutarties ir ne prekybos patalpose sudarytos sutarties nustato CK 6.22810 straipsnis.

  • naujienlaiškio prenumerata

    Informacija